جمعه ۱۳۸۹/۰۷/۰۲

برای محافظت از بدن چه باید کرد

لابد شما هم شنیده اید  که پیشگیری بهتر از درمان است ، اما تا چه اندازه به این امر توجه دارید؟

بسیاری از بیماری ها با پیشگیری به موقع نیازی به درمان ندارد . شیخ الرئیس بو علی سینا طبیب و دانشمند  مشهور ایرانی ده قرن پیش گفته است از اعضاء رئیسه خود به خوبی مراقبت کنید تا عمری طولانی وبا نشاط داشته باشید.

اعضاء رئیسه شامل: کبد ، قلب ، کلیه ، و مغز است . اگر از این 4 عضو با دقت و جدیت مراقبت کنید هرگز دچار بیماری های ناگوار نخواهید شد .

کبد : برای حفظ بهداشت و سلامت کامل کبد به نکات ذیل توجه داشته باشید :

1- از خوردن چربی ها ،  سرخ کردنی ها  ، آبمیوه های صنعتی و نوشابه های گاز دار پرهیز کنید .

2- پیامبر اکرم می فرماید : ( شرب الماء علی اثر الدسم یهیج الداء ) خوردن آبدربین غذاویابلافاصله  بعد از صرف غذا  ، بسیار مضر است .

3- تا غذای قبلی حضم نشده اقدام به خوردن غذای مجدد نکنید .

4- مصرف سیگار ، قلیان ، پیپ و مواد مخدر آسیب جدی به کبد میرساند .

5- تند خوردن غذا  ، یک نفس سر کشیدن آب ، حمام کردن بعد از غذا  ، حرکات سنگین ورزشی بعد از غذا ، نگرانی و اضطراب ، نعره و فریاد کشیدن دشمن کبد است .

 

6- حفظ آرامش ، استراحت کافی ، مصرف میوه  و  سبزیجات تازه  ، ورزش و پیاده روی مستمر نقش بسیار مثبتی در سلامتی کبد دارد .

آثار کبد سالم : شادابی و طراوت پوست صورت ،  اخلاق خوش و نیکو ، خواب راحت ، روی خندان و عمر طولانی .

آثار کبد نارسا و تنبل : یبو ست مزاج ، تلخی دهان ، تیرگی پوست صورت ، کبودی لب ، خشکی و سفیدی زبان ، عارضه اطراف چشم ، عطش فراوان ، قرمزی یا زردی ادرار، رنگ پریدگی یا بر افروختگی چهره ، بد خلقی و بی قراری ، دلشوره ، اضطراب ، ریزش موی سر ، جوش ولک در صورت و بدن ، درد در ناحیه کبد (سمت راست) . در پاکسازی کبد از عرق کاسنی و شاتره ، سکنجبین، ترنجبین ، شیر خشت ، گل پنیرک و ملین های گیاهی می توانیم بهره بگیریم . برای پاکسازی کبد حد اقل45 روز  وقت لازم است .

 

قلب : برای داشتن قلبی قوی و سالم باید توجه ویژه ای به آن داشت . از خیالات واهی ، استرس ، هیجان ، غم و اندوه ، عوامل تشنج و وحشت  زا باید دوری کنید ، از فضای مطبوع مثل باغ و محیطی که در آن گل باشد باید استفاده کرد .  از گیاهانی که مفرح اعظم برای قلب است غافل نشویم .

گل گاو زبان ، سنبل الطیب ، بادرنجبویه ، زعفران ، هل سبز و سفید ، گل سرخ ، تخم گشنیز ، شاتره ، جوز هندی ، میخک ، مسطکی ، تخم حزفه ، فرنجمشک با عرق بیدمشک و گلاب .

نفخ معده باعث فشار بر روی قلب می گردد . باید از خوردن غذا های نفاخ جلوگیری کرد . کم خوابی و شب زنده داری دشمن قلب است . با مصرف گیاهان داروئی همیشه قلبی سالم و روحیه ای با نشا داشته باشید .

کلیه : همیشه و همه حال مواظب ورم کلیه ، عفونت کلیه و سنگ کلیه باشید . در فصل زمستان و سرمای شدید کلیه ها را با شال پشمی بپوشانید . اگر خون در ادرار دیده شد حتما  به پزشک مراجعه کنید . در مصرف لبنیات ، تخم مرغ بپرهیزید از خوردن حلیم ، کلیه شیرینی ها و شیرینی های خامه دار که باعث تولید سنگ کلیه و مثانه می گردد پرهیز کنیم . با مصرف شیره خنک عرق خار شتر ، عرق خار خاسک و ماء الشعیر از تولید سنگ در کلیه ها و مثانه جلوگیری کنید . برای سلامت کلیه ها  از ورزش در فضای سالم غفلت نکنید . کلیه مثل شمع می ماند ، اگر محافظت نشود می سوزد و خاکستر می شود . مراقبت از کلیه ها را در اولویت قرار دهید .

با خوردن خربزه بعد از جدا کردن تخمه آن ها  کاملا چرخ کرده و در مخلوط کن هم بزنید و نکتار آن را بخورید ، پوست آن برای دفع سنگ و جای تخمه آن برای عفونت کلیه خوب است .

مغز : اگر مایل هستید که هرگز دچار فلج اعضاء نشوید حتما از مغز خود به خوبی مراقبت کنید .

1- از عصبانیت و خود خوری پرهیز کنید .

2- هرگز با شکم پر به بستر نروید .

3- فشار خون ، غلظت خون ، جربی خون خود را مرتب کنترل کنید .

4- با تلاوت فرآن و مطالعه کتب ، مغز و حافظه خود را بیمه کنید .

5- مراقب باشید ضربه ناگهانی و محکم به سرتان وارد نشود .

کندر هندی  ، سعد کوفی ، مسطکی ایتالیائی ، زعفران ایرانی ، عسل وحشی برای تقویت مغز و حافظه بی نظیر است .

لاغری : لاغر شدن و لاغر ماندن برای کسانیکه اضافه وزن دارند حقیقتا یک آرزوست اما آرزویی دست نیافتنی نیست . لاغر شدن سخت است اما غیر ممکن نیست . برای لاغر شدن علاوه بر مصرف دارو های لاغری گیاهی لاغر کننده به نکات مهمی باید توجه داشت :

1- ابتدا باید از فشار های عصبی حتی المقدور کاست . چون باعث ترشحات اسیدی معده  شده و اشتهای کاذب ایجاد می کند .

2- در نهار و شام قبل از سیر شدن از غذا دست بکشید .

3- پیاده روی و ورزش مداوم عامل اصلی  کاهش وزن است .

4- هرگز به دنبال رژیم های سخت و طاغت فرسا نباشید . وقتی خودمان را از خوردن محروم می کنیم  آنزیمی در بدن تولید می شود که به مغز فرمان می دهد تا می توانی بخور و این یک فاجعه است . رژیم باید آهسته و پیوسته باشد .

5- در رفع یبوست مزاج باید بکوشیم ( یبوست مزاج ام الامراض ) . یبوست ، مادر همه بیماری هاست  .

6- مطلقا در بین غذا آب مصرف نشود چون باعث چاقی مخصوصا شکم و پهلو ها می شود . در صورت تشنه شدن خوردن آب 25% از کالری های مصرفی روزانه  را می سوزاند .

7- غذا را به صورت آهسته و آرام میل کنید . شما ممکن است کم غذا بخورید اما با عجله ، همین باعث چاقی مفرط می شود.

8- استفاده از ترکیبات مخصوص لاغری شما را به وزن دلخواه  می رساند . فقط باید کمی حوصله داشته باشید و به دستورات غذائی و بهداشتی ( که از دستورات دارویی هم مهمتر است ) توجه کنید . شما می توانید با  یک رژیم مخصوص که در همین CD گفته ام پانزده الی بیست روزه ده کیلو از وزن خود را کم کرده واز زندگی  لذت برده و از تن سالمی برخوردار باشید وخواب راحتی داشته باشید .چاقی : همان گونه که  افراد چاق در حسرت لاغر شدن هستند ، افراد لاغر هم در آرزوی ازدیاد وزن هستند  و این یک خواسته معقول و به حق است . نه چاقی خوب است ونه لاغری . باید به دنبال  اندامی متناسب  بود . ابتدا باید علت لاغر بودن را جست و جو کرد  تا درمان  آن میسر شود .

 

برای چاق شدن به نکاتی مهم اشاره می شود :

1- از کلیه عواملی که موجب تحریک اعصاب ، نگرانی ، اضطراب ، پرکاری و افراط در هر چیز بپرهیزید.

2- 8 ساعت خواب و استراحت کافی داشته باشید .

3- مصرف سرکه و ترشی جات صنعتی ممنوع و از سرکه محلی ، آبغوره و بخصوص لیموی تازه استفاده کنیم.

4- از غذا هایی مانند : خرما ، عسل ، بادام زمینی ، جگر تازه گوسفندی ، کباب بره ، حلوا ارده ، فرنی ، مربای گل محمدی ، لوبیای سبز ، انگور ، انار شیرین ، شیر و عسل ، عرق یونجه ، عرق برگ چنار ، عرق زنیان ، شربت اشتها آور گیاهی ، مالت جو و دارو های گیاهی دیگر استفاده کرد .

با مصرف یک دوره یک ماهه هر ماه 6 کیلو به وزن خودتان اضافه می کنید .

اعصاب : متاسفانه زندگی پر سر و صدای ماشینی خیلی ها را دچار ضعف اعصاب و افسردگی کرده است . اغلب بیماری های مزمن  مقاوم و پایدار ، ریشه عصبی دارد . برای رسیدن به اعصابی آرام ضمن مصرف دارو های بسیار مفید و موثر گیاهی  به نکات بهداشتی هم باید توجه داشته باشیم :

1- از مصرف اغذیه خشک و یبوست دار باید خودداری کنیم .

2- تقویت قلب و تقویت عمومی بدن لازم است .

3- مصرف سرکه و ترشی جات مصنوعی ، اغذیه شور و شب مانده ، کنسرو جات گوشت گاو و  گوساله را باید کنار بگذاریم .

از دم کرده گل گاو زبان ، سنبل الطیب ، بهار نارنج و به لیمو غفلت نکنیم . عرق بیدمشک ، بهار نارنج  و طارونه برای تقویت اعصاب همتا ندارد .

 

 

 

قند خون : این بیماری را دست کم نگیرید . اسمش شیرین است ولی خودش تلخ است و عواقبش بسیار    نا گوار است . این بیماری مداوا ندارد اما با آن می شود مدارا کرد . ابتدا باید از فشار های عصبی کاست اما متاسفانه این بیماری خود عامل فشار های عصبی است . پس  باید دقیق تر و جدی تر با این بیماری مقابله کرد . اکثر  افرادی که به قند خون مبتلا هستند  دچار تشنگی مفرط ، پرخوری و تکرر ادرار می شوند . بیماری قند می تواند ارثی باشد .  اگر در خانواده شما کسی دچار بیماری قند است  لازم است  جانب احتیاط را از دست ندهید

بیماران قندی باید از انجام کار های سنگین و طاغت فرسا ، استرس دار و پر مشغله جدا بپرهیزند .

در عوض از پیاده روی مستمر و ورزش روزانه غافل نشوند . رعایت رژیم غذایی و مصرف دارو های گیاهی برای  کاهش نسبی  و موقت قند  ، نافع است . عرق گزنه ، عرق برگ گردو ، عرق شنبلیله ، خرفه ، سیب ترش ، دوغ تازه ، اسفرزه ، خاکشیر ، بارهنگ ، بالنگو ، ده  بذزقندی و  داروگیاهی مخصوص و  عسل  برای کاهش قند مفید است  اما یک دستور ویژه که بنده ارائه می دهم این بیماری را قطادرمان می کند .

 

چربی خون : با ازدیاد چربی خون مطمئن باشید که سلامت به خطر می افتد . با پرهیز از مصرف غذا های چرب ، غذاهای مانده ، سوسیس و کالباس کمک شایان و قابل توجهی به سلامت خودتان می کنید .

با مصرف گیاهان داروئی چربی خون قابل مداوا و کنترل است . ودر ضمن به هیچ وجه از روغن های کارخانه ای استفاده نشود .

پروستات مردان : قبل از اینکه پروستات  دچار عارضه جبران ناپذیری شود باید به فکر مداوا بود و از تورم ( بزرگ شدن ) پروستات جلو گیری کرد که در پر سش وپاسخ درمان آن آمده است  .

میگرن : بیماری آزار دهنده ای است که در مقابل معالجه از خود مقاومت نشان می دهد . اما قابل علاج و درمان است شما می توانید ما مراعات کردن غذاهای خود از این  بیماری رهایی یابید .

 

 

 

 

پوست : بعد از سیرت زیبا داشتن ، صورت زیبا  یکی از آمال  و آرزو های دیرینه انسانهاست . داشتن پوستی زیبا ، شاداب و با طراوت  برای همه مخصوصا خانم ها یک خواسته معقول و منطقی است . برای داشتن پوستی دلخواه به نکات زیر توجه داشته باشید :

1- از فشار های عصبی خود به میزان قابل ملاحظه ای بکاهید .

2- در مسیر مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید .

3- پاک سازی کبد از خلط غالب .

4- از بین بردن عوامل ناسازگار و رعایت بهداشت فردی و جمعی .

5- حجامت حد اقل سالی دو بار فصل پائیز و بهار نسبت به طبع ومزاج ودر صورت نیاز بدن .

6- تنظیم اختلالات  هورمونی و تنظیم سیکل ماهانه بانوان .

7- رفع یبوست مزاج از طریق  روده سموم جذب می گردد و باعث لکه های پوستی می شود .

8- افراط در خوردن ادویه جات تند و نیز اغذیه چرب و شور باعث ناهنجاری های پوستی می گردد .

9- پرهیز از چای بهترین کار برای لک های صورت است .

با استفاده از عرقیات خنک مثل کاسنی ، شاتره به همراه خاکشیر و سکنجبین  همچنین مصرف صابون ، کرم ، لوسیون ، صابون زیتون و ماسک های گیاهی زیر نظر متخصص به پوست صورت خود عمری دوباره ببخشید .

مو : داشتن موی سر در هر فردی باعث اعتماد به نفس و آرامش می گردد . مهمترین عامل زیبایی در مردان و زنان بعد از داشتن اندامی مناسب ، موی سر است . تغذیه مناسب ، شست و شوی روزانه ، پاکسازی کبد ، اصلاح و کوتاه نگه داشتن ، کاهش فشار های عصبی ، مصرف میوه و سبزیجات تازه ، استفاده از روغن هایی نظیر: بادام تلخ ، سیاه دانه ، کنجد ، زیتون ،فندق ، عصاره زرده تخم مرغ  موجب تقویت و پایداری موی سر می گردد . مو بر حسب اینکه چرب و خشک و معمولی باشد باید هرکدام با روش خاص تقویت شود . حد اقل 3 ماه و حد اکثر 9 ماه وقت لازم است تا پیاز مو به حالت اولیه برگردد . استفاده از صابون بدون قلیایی عصاره نخود در تقویت موی سر بی نظیر است . تاتانکا گیاهی است که سرخ پوستان برای تقویت موی سر از آن بهره می گیرند  و در جلوگیری قطعی از ریزش موی سر همتا ندارد .

 

 

 

قوای باه : داشتن روابط شرعیه سالم و صحیح برای بقاء نسل و دوام خانواده ها امری ضروری و اجتناب نا پذیر است . متاسفانه اکنون عوامل متعددی است  که باعث عدم توانایی گشته و متعاقب آن بعضی افراد را دچار ناهنجاری نموده است . عواملی نظیر فشاز های عصبی ، اعتیاد ، آلودگی هوا ، تغذیه غلط ، ازدیاد وزن ، قند خون ، غلظت خون ، نارسائی قلب ، تنبلی کبد ، انگل ژیاردیا ، واریکوسل ، پروستات و بسیاری موارد دیگر. ابتدا باید در رفع عوامل کاهش دهنده تمایلات اقدام کرد . سپس با استفاده از معجون های مفید که از سالیان بسیار دور مورد مصرف قرار می گرفته و نتیجه مطلوبی همداشته به مداوا پرداخت

معجون جلالی ، معجون افلاطونی ، معجون چهل قلم ، معجون صد گیاه زعفرانی ، ریشه جین سینگ و دیگر ترکیبات  که همگی ممزوج با عسل است  می تواند کمک موثری در این امر باشد . در مقابل خوردن عدس ،کاهو ، قهوه ، ترشیجات ، سرکه ، آب یخ ، کنسروجات ، دخانیات ، گل نیلوفر باعث کم شدن تمایلات می گردد

نکته : از خوردن چای بپرهیزید چرا چونکه چای ماده ای سمی بنام پولی فینول دارد که روی نورنهای مغز تاثیر می گذارد چای ماده ای بنام تیین دارد که سلول های مغز را بی هوش می کند وشما دیگر تشنه نمی شوید چای اعتیاد آور برای خودش است چای عامل سودا و سودا عامل مرض است  در صورت تشنه نشدن شما با خوردن چای بدن آب را از مایعات خارج سلولی استفاده و آب آنها را گرفته و این امر باعث بوجود آمدن غده در بدن می شود و در خانم ها کیست رحم ایجاد کرده و باعث استراکتومی رحم می شود و یا غده سینه     ( پلی استیک ) می شود ودر مردان سرطان روده بزرگ و پروستات ایجاد می کند تا به حال 7 مورد بیماری از چا ی شناخته شده است چای یک ماده ی سمی است که الاغ ها به مزرعه آن حمله نمی کنند تنها آفت چای انسان است چای در انحصار صهیونیست و انگلیس می باشد و با خوردن چای  از نظر اقتصادی کمک به آن ها خواهد شد چای را باید بجای کاج که درختی ملعون است در خیابان ها کاشت تا از آلودگی هوا جلوگیری نموده و سم هوا را بگیرد

ادامه دارد جلیل بابایی .

نوشته شده توسط جلیل بابائی در 13:56 |  لینک ثابت   •